Architektura vily
Vila byla vystavěna jako rodinné sídlo stavitele Karla Tomáška a také jaké zázemí pro jeho stavitelskou firmu.
Původní návrh vily byl projektován pro rozdělení objektu na dvě části – obytnou a reprezentativní.
Půdorys budovy je ve tvaru písmene L. Celý objekt kombinuje pravoúhlé bloky. Hlavní průčelí vily je orientováno jiho-východně k Masarykově třídě. Celá budova je podsklepená. Vila má tři nadzemní podlaží, do budovy se dá vejít šesti oddělenými vstupy. Nápadným prvkem fasády jsou prosklené stěny v přízemí usazené v kovových rámech a také dřevěná špaletová okna.
V suterénu vily se nacházely technické místnosti, svůj byt zde měl i domovník. Suterén má dva samostatné vstupy a okna celého suterénu jsou orientována na severní stranu objektu.
V přízemí byly zřízeny kanceláře Tomáškovy stavební firmy, samostatný vstup zde byl jak pro zákazníky, tak i pro zaměstnance. Ve vstupní hale se nacházelo mramorové schodiště vedoucí do soukromého bytu Karla Tomáška a také interiérová fontánka.
První patro sloužilo jako soukromý byt rodiny Tomáškových. Místnosti byly zařízeny luxusním vestavěným nábytkem, okna architekt projektoval na jiho-východní stranu. Byt byl přístupný přímým mramorových schodištěm přes vstupní halu v přízemí a také bočním schodiště v severo-východním průčelí vily. Součástí bytu byla koupelna s obkladem ze zeleného opaxitu, mezi kuchyní a jídelnou se nacházel vestavený oboustranný sekretář a součástí jedné z místností byly masivní posuvné dveře zajíždějící do stěn budovy.
V druhém patře se nacházely terasy a také bazén, střecha domu byla zakryta tenkou železobetonovou deskou. Zajímavostí je, že ve střešních prostorech se nacházela i prádelna celého domu.
K domu náležela i zahrada, která se nacházela na jeho severo-západní části. V 90. letech minulého století došlo ke zmenšení zahrady (na její části byl vystavěn sousední rodinný dům). V zahradě se kdysi nacházel kruhový bazének a také volejbalové hřiště.
Vila byla oplocena kovovým rámovým plotem, který byl zasazen do ocelových sloupků. Oplocení mělo společné znaky i se zábradlím okolo střešních teras.